]

O mnie

Nazywam się Nina Józefina Bąk i jestem certyfikowanym coachem. Mam ponad 7-letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem społecznym - jestem pomysłodawczynią i współzałożycielką, unikatowego na skalę kraju, Stowarzyszenia Kooperatywa Spożywcza „Dobrze”, które zajmuje się m.in. łączeniem konsumentów z rolnikami ekologicznymi, skracaniem łańcucha dostaw żywności i promocją odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie postaw obywatelskich. Kooperatywa dynamicznie się rozwija i zrzesza dziś blisko 500 osób.

Od kilkunastu lat współpracuję z różnymi organizacjami pozarządowymi, głównie w roli trenerki i ekspertki ds. ekonomii społecznej. Mam doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów, wystąpień publicznych itp. Najchętniej podejmowaną przeze mnie tematyką szkoleniową jest biznes społeczny, zorientowany na zrównoważony rozwój i partycypacyjne zarządzanie.

 

Z wykształcenia jestem socjologiem i politogiem. Byłam stypendystką kilku niezwykle inspirujących programów, które pozwoliły mi spojrzeć szerzej na moje zaangażowanie w życie społeczne. Dzięki stypendium Humanity in Action uczyłam się w letniej szkole praw człowieka w Nowym Yorku i odbyłam staż w organizacji Green For All (San Francisco, CA), która zajmuje się propagowaniem polityki Nowego Zielonego Ładu. W ramach programu GLEN - Global Education Network pracowałam z młodzieżą zamieszkującą slumsy w Lusace, stolicy Zambii. W ramach Erasmus for Young Entrepreneurs zajmowałam się  doradztwem w obszarze zarządzania spółdzielni spożywców w Atenach.

Od ponad dwóch lat należę do międzynarodowej społeczności Integral Zen, która łączy tradycję japońskiej szkoły buddyjskiej zen (Rinzai) ze współczesną wiedzą o psychologicznym rozwoju człowieka. Regularna praktyka medytacyjna i zgłębianie wiedzy sprawiły, że odważniej oraz z większą otwartością i radością doświadczam życia.

Od sierpnia 2020 jestem mamą, co oczywiście zmieniło prawie wszystko ;D

W latach 2016-2019 regularnie ćwiczyłam sztuki walki.

W 2015-2016 roku przeszłam terapię indywidualną i grupową.
 

Od niedawna manifestuję moją artystyczno-emocjonalną stronę jako songwriterka i raperka w hip-hopowym składzie KOMPOST.

prac_koop_-10-684x1024_edited.jpg
Pierwszy krok to:
Otwartość na
zmiany

W 2020 roku przeszłam pięciodniowy trening interpersonalny.

Trening interpersonalny to jedna z najbardziej efektywnych metod edukacji psychologicznej, która jest cennym zasobem dla osób pracujących z ludźmi.
 

W 2013 roku zainicjowałam proces tworzenia Kooperatywy Spożywczej "Dobrze", który doprowadził do założenia stowarzyszenia i otwarcia pierwszego kooperatywnego sklepu w Polsce (lipiec 2014). Od  tamtego czasu jestem związana z ruchem spółdzielczym i  Kooperatywą "Dobrze" pełniąc w niej różne funkcje, w tym członkini Zarządu (do lipca 2020). Od 2018 roku pracuję na stanowisku koordynatorki ds. rozwoju i komunikacji.

W 2017/2018 roku przez pięć miesięcy prowadziłam doradctwo z zakresu zarządzania dla greckiej spółdzielni spożywczej SYNZO w Atenach, w ramach stypendium Erasmus for Young Entrerpreneurs.

W 2017 roku odbyłam tygodniowe szkolenie zakresu komunikacji i tworzenia skutecznych kampanii społecznych, organizowane przez brytyjską organizację Campaign Bootcamp.

W 2016 wzięłam udział w wyjeździe szkoleniowym  "New Leadership" dla liderów organizacji zajmujących się sprawiedliwą ekonomią, organizowanym przez NEON (New Economy Network, projekt stworzony przez progresywny, brytyjski think-tank NEF - New Economic Foundation).

W 2016 roku odbyłam półroczny trening umiejętności trenerskich na Otwartym Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2011-2012 pracowałam na stanowisku koordynatorki ds. komunikacji w Fundacji Microfinance Center.

Skończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Socjologia, ze specjalizacją Multimedia i Komunikacja Społeczna na Akademii Górnoczo-Hutniczej w Krakowie.

Więcej o moim doświadczeniu zawodowym dowiesz się odwiedzając mój profil na LinkedIn.

moje kwalifikacje